Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Müslüman Kardeşler

Haykırış

İbrahim Halil Demir

İbrahim Halil Demir

Oku ilk emir, ilk sır, ilk müjde, feyzaya gidilecek yolda ilk adım ve Kurtuluşun reçetesi…

Orta çağda yapılan bir araştırmada tüm Avrupa’da altı yüz bin kitap ve bunun çoğunluğunu İncil oluşturacak şekilde iken Şam’da bir milyon iki yüz bin Semerkand’da iki milyon kitap sayılıyor. Buralarda ki kitaplarda mühendisliğin, fiziğin, kimyanın, astronominin, biyolojinin, sosyolojinin, felsefenin temelini oluşturan kitaplar bulunuyor.

Okuyanların kitap yazdığını kitap yazanların tarih yazdığını tarih yazanların tarihte kazananlar olduğunu hayatta kazanmanın sırrının da okumak olduğunu hissettirdi. Çekilen çileler…

Haykırışımıza sebep olan toprağa gömülen bebekler, gözünün nuru gibi koruyup kolladığı ve büyüttüğü evladının kendi toprağında, kendi yurdunda koruyamadığı annesini sırtına alıp bilinmeyen yerlere yolculukları, saçının telini rüzgardan kıskandığı yarinin ve iki gözünün nuru olan evladının cariye pazarında satıldığını yazan tarih.

Yazılacak çok şey, çok acı varken şunu diyebiliriz .Canlarının canını gözlerinin nurunu, umutlarını, güvençlerini, dayanaklarını uzay çağının gelişmiş makinelerini , modern görünümlü insanları ,kimini gömdü, kimini sattı kimini de çaresiz bıraktığını yazdı tarih.

Adil olanlar, mazlum olanlar hakkı savunacak hak yolda yürüyenler HAYKIRIŞIMIZ Okuyun okuyun da ilk emir ilk sır ilk reçete ile gördüğümüzde adamlığımızdan utandığımız ölümlere, işkencelere, çaresizliklere hep birlikte dört dinin sevdiği Adalet, her yerde haykıran bir Hak için dur diye HAYKIRALIM.

İbrahim Halil Demir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Aykırı - 7 Ocak 2018
Değişim - 6 Ocak 2018
Haykırış - 6 Ocak 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ