Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Müslüman Kardeşler

Hanzalam

Hicran Özdemir

Hicran Özdemir

Bir gün bize döneceksin. İnanıyorum buna. Bir adam çıkacak ve bütün Müslümanları tek çatı altında birleştirecek. Sonra direnecek ve kurtaracak seni ve senin gibi diğer çocukları…

Biliyorum çok acı çektin. Hep ağladın. Yüzündeki tebessüm artık görülmez oldu. Yeri geldi aç-susuz kaldın. Yeri geldi en yakınlarını kaybettin. Ama umudunu hiç kaybetmedin. Bazen her şey bitti dedin. Vazgeçmek istedin. Tam o esnada umudun devreye girdi ve sana sabırlı olman gerektiğini fısıldadı. Bu yüzden yaşama sıkı sıkı sarıldın.

Savaşın tam ortasındasın. Bunun farkındayım. Etrafında hep tanklar dönüp duruyor; silahlar, bombalar patlıyor. Ama sen vazgeçmiyorsun ve direnmeye devam ediyorsun.

Arkadaşlarınla oyunlarını seyrediyorum ara sıra. Bir bakıyorum ki elinizde bir sedye var. Üzerinde ise bir çocuk şehit olmuş. Artık oyunlarında bile savaş var. O oyunlarda kazanan hep sensin ve yanındaki diğer arkadaşların. Bir arkadaşın şehit olmuş, diğeri gazi. Ama düşmanlardan yüzlerce ölü… Savaşı kazanan ise SENSİN.

Senden bir şey isteyebilir miyim Hanzala? Hayal kurmaktan hiç vazgeçme olur mu? İçindeki umut hiç bitmesin. Yaşama arzun hep olsun. Bir gün mutlaka kurtulacağını bilerek yaşa. Ve son bir şey daha. Artık yüzünü görmek istiyorum. Lütfen artık bize dön…

Hicran Özdemir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Hanzalam - 18 Ocak 2018
Bu Benim Dünyam - 18 Ocak 2018
Bilinçsizlik - 18 Ocak 2018
Minik Fenerlerim - 18 Ocak 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ