Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Müslüman Kardeşler

Bilinçsizlik

Hicran Özdemir

Hicran Özdemir

Bu hayattaki en sevdiğimiz varlıklar çocuklarımızdır. Her şeyi onlar için yaparız ve her şeye onlar için katlanırız. Hayattaki en iyi şeylere onlar sahip olsunlar isteriz. Sadece bu dünyada değil ahirette de en iyi yerlerde olsunlar, cennete girsinler diye elimizden gelen her şeyi yaparız.

Cennet’e girmelerini isteriz değil mi? Bundan dolayı onları bu yolda eğitiriz. Hatta ağızlarından çıkan ilk kelimenin “ALLAH” olmasını isteriz. Hep Allah’la beraber olsunlar, Onun yolundan hiç ayrılmasınlar diye. Sonra diğer ibadetler gelir yavaş yavaş. Namaz kılmak, Oruç tutmak, Kur’an okumak, kız çocuklarımıza örtünmeyi öğretmek… Bu böylece sürüp gider. Sonra yalan söylememeleri gerektiğini anlatırız. Kısaca Cennet’e giden yolda yapıp yapmamaları gereken bütün bilgileri veririz onlara. Ama “İSLAM”ın yok edilmeye çalışıldığı şu günlerde verdiğimiz bilgiler çoğunlukla yetersiz kalıyor. Çünkü Teknoloji diye bir düşman var karşılarında ve bu düşman; yapmaları gereken şeyleri yaptırmamayı, yapmamaları gereken şeyleri yaptırmayı gaye edinmiş durumda. Bizim verdiğimiz bilgiler ise yetersiz. Çünkü bilginin yanında bilinçte vermeliyiz onlara. Namaz kılmalılar evet. Ama neden? Bilinçsizce kılınan Namaz onlar için neyi ifade edecek. Örtünecekler belki ama hep örtünmeyen insanlara özenecekler. Çünkü örtünmenin Allah’ın ayeti olduğunun bilincinde değiller.

Söylemek istediğim “Bilinçsiz Bilginin Kör Olduğudur. Günü gelir tek tek uçup gider aklımızdan”. Çocuklarımızı bilinçli bir şekilde bilgilendirmeliyiz. Ancak bu şekilde onların Cennet’e girmelerine vesile oluruz.

Hicran Özdemir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Hanzalam - 18 Ocak 2018
Bu Benim Dünyam - 18 Ocak 2018
Bilinçsizlik - 18 Ocak 2018
Minik Fenerlerim - 18 Ocak 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ