Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Müslüman Kardeşler

En güzel örnek Rasulullah’tır

En güzel örnek Rasulullah’tır

Onun yanlışı Kuran ile düzeltileceği için onun ahlakı mükemmeldir. Yanlış yapsaydı ya da yaptıysa Kuran onu düzeltmiştir.

Hem Resulullah’ın ahlak konusunda uyarıldığı örnek de yoktur. Öyleyse örnek alınacaksa vahiy destekli olanı örnek almak gerekiyor ki, bu da Resulullahtır.

Ama bizler kimimiz şeyhimizi, kimimiz hocamızı, kimimiz seydamızı, kimimiz kitaplarımızı, kimimiz de gayri Müslimleri örnek almışız.

Ahlaksız toplumların ahlak ve başarı kitaplarını tercüme yoluyla kendimize kılavuz almışız. Halbuki kılavuzu karga olanın burnu pislikten geçilmez. Yine şunu unutmamak gerekir ki, hocamız hata yapabilir, seydamız hata yapabilir, şeyhimiz hata yapabilir ve yapılan bu hataları düzeltecek vahiy de gelmeyecek.

Öyleyse en güzel ahlak sahibi Resulullah’ın ahlakını kuşanmak lazımdır. Ahlak değişken değildir. Hukuk değişir, ceza değişir, insan ve toplum değişir ama ahlak değişken değildir. Onun için Resulullah’ın ahlaki hem kendi döneminin hem de tüm dönemlerin vazgeçilmez ahlakıdır. Hem de madem Resulullah’ın ahlakını takip etmek Kuran ile sabittir ve Kuran da kıyamete kadar hükümleri geçerli kitaptır öyleyse onun ahlakını kuşanmak tüm zamanların gereğidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ