Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Müslüman Kardeşler

Hakkımızda

2010 yılında ilk defa İslam Davetçileri adlı Facebook sayfası ile Türkiye ve dünyadaki Facebook kullanıcılarına hizmet vermeye başladık.

Daha sonra 2012 yılında Müslüman Kardeşler adlı Facebook sayfamızı açtık. 2012 yılına girdiğimizde İslam Davetçileri adlı sayfamız 72 bin, Müslüman Kardeşler sayfamız 50 bin takipçiye ulaşmıştı. Ne ifrat ne de tefrit; vasat yol ile yolumuza devam ettik, Facebook takipçilerimize dini konularda yardım etmeye çalıştık. Sosyal medya üzerinden davet, tebliğ ve irşat faaliyetlerinde bulunduk.

2013 yılına geldiğimizde Facebook yönetimi hiçbir gerekçe göstermeden 72 Bin takipçisi olan İslam Davetçileri sayfamızı yayından kaldırarak İslam’a hizmet yolumuzu kesmeye çalıştı. Ama bizler Facebook’un bu kısıtlamalarına aldırmadık ve yeni sayfalar kurarak yolumuza devam ettik. 2015 yılına geldiğimizde Müslüman Kardeşler Facebook sayfamız 103 bine ulaşmıştı. Ayrıca Hasan El Benna adlı bir sayfa da kurmuştuk. Şehit imam Hasan el Benna’nın hayatını, sözlerini ve İslam’a davetteki çalışmalarını anlatmaya çalıştık.

2015 yılında bazı özel sebeplerden dolayı 103 bin takipçisi olan Müslüman Kardeşler ve 30 bin takipçisi olan Hasan El Benna sayfalarımızı sildik ve bir süreliğine bu hizmetlere ara vermek zorunda kaldık.

2017 yılında yeniden sosyal medya üzerinden çalışmalara başladık. Yine aynı şekilde Müslüman Kardeşler ve Hasan El Benna adlı Facebook sayfalarını açtık. Facebook’un yanı sıra Twitter’da da Müslüman Kardeşler ve Hasan El Benna  hesaplarını kurduk. İnstagram ’da ise  Müslüman Kardeşler adlı İnstagram hesabımızı kurduk.

2017 yılının Ağustos ayında www.muslumankardesler.net internet sitemizi Türkiye ve dünyadaki kullanıcılarımıza açtık.

Şu an itibarıyla Facebook’ta Müslüman Kardeşler ’de 110 bin, Hasan El Benna ’da 33 bin, Müslüman Kardeşler Facebook gurubunda 10 bin, Müslüman Kardeşler Twitter hesabımızda 67 bin, Hasan El Benna Twitter hesabımızda 600 kişi, Müslüman Kardeşler İnstagram hesabımızda 10 bin takipçimiz bulunmaktadır.

Müslüman Kardeşler internet sitemize günde yaklaşık olarak 1000 kişi erişebilmektedir.

Bizler Müslüman Kardeşler olarak Türkiye’de herhangi bir siyasi parti, cemaat, cemiyet, vakıf, dernek ve tarikata tabi olmamakla birlikte, toplumun tüm kesimlerine eşit mesafede bulunan, kaliteli içerik üreterek toplumun kültürel, insani ve ahlaki gelişimine katkıda bulunmayı kendimize hedef edinmiş sosyal bir ağız. Her yaşa ve kitleye hitap ederek tüm topluma faydalı olma prensibinden dolayı yayınlanan içeriklerimiz kesinlikle siyaset ve cinsellik gibi ayrıştırıcı ve toplumu zedeleyici unsurlar barındırmamaktadır.

Bizler Müslüman Kardeşler olarak Kur’an ve sünnette olduğu şekliyle İslama dönülmesini ve pratik hayatla İslâm şeriatının uygulanmasını isteyen ve çağımızda yaşanan İslami uyanışta büyük payı olan bir teşkilatız.

Misyonumuz:

1– İhtilaflı konulardan uzak durmak,

2–  Mevki sahiplerinin tasallutundan uzak durmak,

3- Parti ve gruplardan uzak durmak,

4- Örgütlenmeye önem vermek ve adımları yavaş ama sağlam atmak,

5- İlmi ve üretici faaliyetleri propaganda ve reklama tercih etmek,

6– Gençlerin yetiştirilmesine önem vermek,

7- Köy ve şehirlerin her ikisinde de hızlı yayılmaktır.

Vizyonumuz:

Müslüman Fert,

Müslüman Aile,

Müslüman Toplum,

Müslüman Devlet,

Müslüman Dünya,

Önce Müslüman ferdi inşa etmek, sonra sırayla Müslüman aile, Müslüman topluluk (toplum), İslami hükümet, devlet ve bütün dünyaya İslam medeniyeti çerçevesinde öğreticiliktir.

Sloganımız

“Gayemiz Allah, önderimiz Rasulullah, anayasamız Kur’an, yolumuz Cihat, en büyük arzumuz Allah yolunda Şehit olmaktır…”

Müslüman Kardeşler Kur’an ve Sünnet­te olduğu şekliyle İslâm’a dönülmesini ve pratik hayatla İslâm şeriatının uygulanmasını isteyen ve çağımızda yaşanan İslâmi uyanışta büyük payı olan bir teşkilattır.

Teşkilatın kurucusu Şeyh Hasan El Benna’dır 14 Ekim 1906 tarihinde dünyaya gelen Hasan El Benna 1928 yılında kurulan Müslüman Kardeşler Cemati’nin kurucusu ve fikir babalarından biridir. Bu hareketin tarihi lideridir. Yüksek öğrenimini Kahire’de Darululum’da tamamlar. Verdiği vaazlar ve yazdığı kitaplarla ünü iyice artar ve bütün bir İslam coğrafyasında tanınır hale gelir. Kurmuş olduğu teşkilat 1948 yılında Mısır’ın o dönem ki Başbakanı Fehmi En-Nukraşi tarafından feshedilir. Kapatıldıktan bir yol sonra 12 Şubat 1949 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu Şehid olur.

Müslüman Kardeşler net Web Sitesi, Facebook, Twitter ve İnstagram sayfamız Türkiye’de herhangi bir Siyasi Parti, Cemaat, Cemiyet, Vakıf, Dernek ve Tarikata tabi olmamakla birlikte, toplumun tüm kesimlerine de eşit mesafede bulunan, kaliteli içerik üreterek toplumun kültürel, insani ve ahlâki gelişimine katkıda bulunmayı kendisine hedef edinmiş bir sosyal ağdır. Her yaşa ve kitleye hitap ederek tüm topluma faydalı olma prensibinden dolayı yayınlanan içerikler kesinlikle siyaset ve cinsellik gibi ayrıştırıcı ve toplumu zedeleyici unsurlar barındırmamaktadır.