Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Müslüman Kardeşler

Rabia Direnişinin 4. Yıldönümü

Rabia Direnişinin 4. Yıldönümü

“Zalimlere Direniş ve Başkaldırı Günü”.

Bugün Rabia Direnişinin yıl dönümü. Firavunlar bitmedi. Her çağın Firavunu olduğu gibi Musaları da bitmeyecek.

14 Ağustos 2013’te tam 4 sene önce Kardeşlerimiz R4BİA ve Nahda Meydanında katlediliyordu.

4 yıl önce bugün Firavun Sisi katliama başladı, zulüm süreci hâlâ devam ediyor fakat Müslüman Kardeşler Hareketi hâlâ dimdik ayakta ümmeti diriltiyor…

Mısır’da 3 Temmuz 2013’te ülkenin ilk ve tek seçilmiş lideri Mursi’ye yapılan darbe sonrasında Rabia ve Nahda meydanlarında darbeyi protesto edenlere yönelik kanlı müdahalenin üzerinden dört yıl geçti.

4 yıl önce bugün, darbeci sisi yönetimindeki güvenlik güçleri, Muhammed Mursi’ye destek veren 2 Bin 600 kişiyi Rabiatul Adaviye ve Nahda meydanlarında katletti… 7 Bin Kişiyi de Yaralı Bıraktı.

Rabia Meydanı’ndaki kanlı müdahalede İhvan’ın siyasi kanadı Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Dr. Muhammed el-Biltaci’nin 17 yaşındaki kızı Esma El Biltaci de keskin nişancılar tarafından vurulanlar arasındaydı.

Mısır’da İhvan, Rabia katliamının 4’üncü yılında, barışçıl mücadeleye bağlılık mesajı verdi.

Mısır’da Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Rabia ve Nahda meydanlarının boşaltılmasının 4’üncü yılında, barışçıl mücadeleye bağlılık mesajı verdi.

Halen tutuklu bulunan İhvan Rehberlik Konseyi Muhammed Bedii’nin yerine görev yapan Mahmud İzzet yayımladığı mesajda, “İhvan’ın direnişi ve barışçıl mücadelesi onu şiddete meyletmekten ya da umutsuzluğa düşmekten korudu.” ifadesini kullandı.

“Rabia özgürlüğün sembolü”

“Rabia’nın” özgürlüğün sembolü olduğunu vurgulayan İzzet, gösterilerin kanlı bir şekilde dağıtıldığı 14 Ağustos’un ihya edilmesi çağrısı yaptı.

Milyonlarca kişi, Mısır’da askeri darbeyle görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye destek amacıyla Nahda ve Rabia meydanlarına akın etmişti. Milyonlarca göstericinin 48 gün süren barışçıl eylemleri 14 Ağustos 2013’te güvenlik güçlerinin kanlı müdahalesine maruz kalmış, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) rakamlarına göre bu katliamlarda 2 bin 600 kişi ölmüş, 7 bin kişi de yaralanmıştı.

” 14 Ağustos zulme başkaldırının tarihi ve direnişin örneğidir. Başta Mısır olmak üzere, bütün İslam Coğrafyasındaki mazlum kardeşlerimize Selam Olsun. “

‪Hiçbir zaman haksızlığa boyun eğmeyin. Hiçbir zaman alçalıp boyun eğmeyin.‬

‪| Muhammed Mursi, Mısır’ın Meşru Cumhurbaşkanı‬

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ