Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Müslüman Kardeşler

İhsan Şenocak’ın açığa alınmasına büyük tepki!

İhsan Şenocak’ın açığa alınmasına büyük tepki!

Samsunlu Ünlü ilahiyatçı İhsan Şenocak’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ehli sünnet müdafaasının hemen ardından açığa alınması bazı şüpheleri de beraberinde getirirken, sosyal medya üzerinden de büyük tepkiler geldi. Alınan kararın yanlış olduğunu düşünenler tepkileri gösterdiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türedi tipler sünneti ciddi manada tartışır hale getirdiler. Bu tartışmaların ülkemizde yapılması bizler için ciddi manada bir üzüntü sebebidir. Bu tartışmaları açmak aslında bir neslin ifsadı anlamındadır.” Sözlerinin hemen ardından açığa alınan Samsunlu İlahiyatçı İhsan Şenocak üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gözdağı mı veriliyor soruları gündeme geldi.

Karara Tepki veren Kanaat Önderleri ve Yazarlardan Bazıları:

İhsan Şenocak’ın açığa alınmasına büyük tepki

Yusuf Kaplan: “İslâm’ın altını oyan onca tip varken İhsan Şenocak Hoca’nın görevden alınması Ehl-i Sünnet’e operasyondur”

Adem Özköse: Îhsan Şenocak hoca bugün açığa alınmış. Îftira kampanyalarıyla susturmadığınız İhsan Şenocak hocayı açığa alarak da susturamayacaksınız.

Ebubekir Sifil: İhsan Şenocak hoca için şereften başka anlamı olmayan bu karar DİB için ise sadece itibar kaybıdır.

Muhammed Özkılınç: Ayetlerin bir kısmı kaldırılmalıdır diyen insanlar yükseltilirken İhsan Şenocak Hoca açığa alınmış. İhsan Şenocak Hoca bu toprağın adamıdır. Sahip çıkmak borcumuzdur.

Nureddin Yıldız: İhsan Şenocak hocamız bizim için kıymetlidir. Mesele dinimize hizmetse eğer, gerisi teferruattır. İtidali elden bırakmadan, kardeşlik hukukumuzu zedelemeden, birbirimizin fitnesi olmadan, küffara malzeme vermeden hakkı kaim kılmalıyız.

Nurullah Mısıroğlu: “Hakkı söylemek mevkiinde olup da susan dilsiz şeytandır” susturamayacaksınız.”

Serdar Tuncer: Millet niçin #DiyanettenHiyanet diyecek kadar kızgın?
Sünnet düşmanları ödeyecekti bedeli; sünneti müdafaa eden alimler değil! @DIBAliErbas

Bedri Gencer: #DiyanettenHiyanet Etiketi ağır gibi ama İhsan Şenocak’ın yeni Diyanet yönetiminde açığa alınması Ehl-i sünnete operasyon olarak anlaşılır.

Murat Alan: İşin özeti şu, yarın öbür gün açığa alınacak (!) birileri,Reise gönülden bağlı Ehl-i Sünnet kitleyi tahrik etmek,küstürmek istiyor…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ