Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Müslüman Kardeşler

Biz Kimiz

Müslüman Kardeşler Kur’an ve Sünnet­te olduğu şekliyle İslâm’a dönülmesini ve pratik hayatla İslâm şeriatının uygulanma­sını isteyen ve çağımızda yaşanan İslâmi uyanışta büyük payı olan bir teşkilattır.

Teşkilatın kurucusu Şeyh Hasan El Benna’dır 14 Ekim 1906 tarihinde dünyaya gelen Hasan El Benna 1928 yılında kurulan Müslüman Kardeşler Cemati’nin kurucusu ve fikir babalarından biridir. Bu hareketin tarihi lideridir. Yüksek öğrenimini Kahire’de Darululum’da tamamlar. Verdiği vaazlar ve yazdığı kitaplarla ünü iyice artar ve bütün bir İslam coğrafyasında tanınır hale gelir. Kurmuş olduğu teşkilat 1948 yılında Mısır’ın o dönem ki Başbakanı Fehmi En-Nukraşi tarafından feshedilir. Kapatıldıktan bir yol sonra 12 Şubat 1949 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu Şehid olur.

Müslüman Kardeşler net Web Sitesi, Facebook, Twitter ve İnstagram sayfamız Türkiye’de herhangi bir Siyasi Parti, Cemaat, Cemiyet, Vakıf, Dernek ve Tarikata tabi olmamakla birlikte, toplumun tüm kesimlerine de eşit mesafede bulunan, kaliteli içerik üreterek toplumun kültürel, insani ve ahlâki gelişimine katkıda bulunmayı kendisine hedef edinmiş bir sosyal ağdır. Her yaşa ve kitleye hitap ederek tüm topluma faydalı olma prensibinden dolayı yayınlanan içerikler kesinlikle siyaset ve cinsellik gibi ayrıştırıcı ve toplumu zedeleyici unsurlar barındırmamaktadır.