Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Müslüman Kardeşler

Boşanmanın Çoğu Dizi ve Filmler Sebebiyle Oluyor

Boşanmanın Çoğu Dizi ve Filmler Sebebiyle Oluyor

 Boşanmaların En önemli sebeplerinden biriside İzlediğiniz Dizi ve filmlerden dolayıdır. 

 Neredeyse her evde birden fazla televizyon var. Bey, hanım, çocuklar ayrı ayrı odalarda, ayrı kanallarda, ayrı programlarda takılıyorlar. . Sanki dünyaya vakit doldurmak için geldik de televizyon o ihtiyacı karşılıyor.

Sevdiklerimizle geçirmediğimiz vakitleri, onları kaybedince anlayacağız. . Lakin biraz geç olacak. TV yüzünden sevgiler soluyor, sevenler mutsuz oluyor. Sevdiklerimizle aynı evde yalnızlaştık, hayatımıza başka dünyalar girdi. İnsana ait ahlaki değerlerin çoğunu televizyon başında kaybettik aç gözlü olduk.

Hırsızlığı arsızlığı oradan öğrendik. Ağlak muğlak dizilerle, merhamet ve itimat duygumuzu yitirdik. En yakınlarımızdan şüphelenir olduk. Aşk dizileri ile, ihaneti öğrendik. . En kötüsü, kadınlar, kadınlığını onunla kaybetti.

Dizi ve filmlerdeki kadınlardan; dik dik bakmayı, güçlü görünmeyi, Erkeklerle mücadele etmeyi, erkeği adam yerine koymamayı, gururu, kibri, çokbilmişliği ve ukalalığı öğrendik. Ev işleri yapmasını fakirlik, Erkeğe hizmet etmesini geri kalmışlık olarak öğrendik.

Medyanın zararı bu kadarla da kalmıyor. Televizyondaki incecik, her daim bakımlı kadınlar, erkeklerin de kafasındaki kadın ölçülerini değiştiriyor. Onlar da eşlerinde kusur bulmaya başlıyorlar, evde manken gibi eşler görmek istiyorlar. Bu da pek mümkün olmadığı için hem kadın eşine karşı kırgınlık duyuyor hem erkeğin gözü dışarıda kalıyor. .

Birde Televizyonun önüne park edilmiş ve terk edilmiş Çocuklarımız var artık evlerde. . Ne İslam öğretildi onlara, Ne Kur’an sevgisi verildi. Bu Çocukları şimdi kim ve nasıl kurtaracak? .

Velhasıl, dikkat edelim de kendimizi ve ailemizi ekran başında kaybetmeyelim.

Şerife Şevval KARDELEN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ